3 życiowe sytuacje, w których warto skorzystać z przewozu paczek na trasach międzynarodowych

Data wpisu: 08.11.2018
Zdjęcie główne #1561 - 3 życiowe sytuacje, w których warto skorzystać z przewozu paczek na trasach międzynarodowych

Życie lubi zaskakiwać i czasami zmusza nas do sięgania po dość niekonwencjonalne czy wcześniej zupełnie nieznane rozwiązania. Dobrym przykładem są tutaj przewozy paczek na trasach międzynarodowych. Z takiej usługi korzystają nie tylko firmy, ale też osoby prywatne, dla których bywa to ostatnia deska ratunku w kryzysowym położeniu. Wymieniamy 3 bardzo życiowych sytuacje, gdy usługa przewozu paczek może – i to dosłownie – uratować skórę.

Zakup w zagranicznym sklepie internetowym

Z takiej możliwości korzysta coraz więcej osób. Powód? Niższe ceny, nawet w oficjalnych sklepach producentów. Szczególnie opłacalne jest robienie zakupów online w sklepach brytyjskich, szwajcarskich, holenderskich i niemieckich. Może się jednak okazać, że sklep nie oferuje wysyłki do Polski. Co zrobić w takiej sytuacji, by świetna okazja nie przeleciała koło nosa? Odpowiedzią są właśnie przewozy paczek na trasach międzynarodowych.

Po dokonaniu zakupu wystarczy zlecić wyspecjalizowanej firmie odebranie zamówionego przedmiotu ze sklepu i jego dowiezienie pod wskazany adres. Jest to bardzo wygodne, a nierzadko także opłacalne.

Przewóz nietypowych przedmiotów

Latanie jest oczywiście bardzo komfortowe i szybkie, ale wiąże się też z konkretnymi ograniczeniami. Mamy tutaj na myśli bardzo długą listę zakazanych przedmiotów, które nie mogą być przewożone ani w bagażu podręcznym, ani w głównym. Do tego dochodzą jeszcze rzeczy, które z uwagi na nietypowy rozmiar wymagałyby olbrzymiej dopłaty dla linii lotniczej.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Polak mieszkający na stałe w Irlandii, wraca na święta do Polski. W prezencie od rodziców otrzymał 65-calowy telewizor. To kawał sprzętu – pojawia się więc problem: jak przewieźć go na Zieloną Wyspę? Tutaj z pomocą znów przyjdzie firma oferująca dostarczanie paczek na trasach międzynarodowych. Skorzystanie z jej usługi będzie nie tylko znacznie tańsze, niż w przypadku transportu lotniczego, ale także o wiele mniej ryzykowne.

Dostarczenie poufnej korespondencji

Chyba nie ma osoby, która choć raz nie zadałaby sobie pytania: a co, jeśli pracownicy poczty i firm kurierskich zaglądają do paczek i kopert, które przekazują im klienci? Takie ryzyko niestety zawsze istnieje. Jest to spory problem w przypadku potrzeby dostarczenia jakiejś poufnej czy wyjątkowo cennej korespondencji. Przykładowo: portfela sprzętowego z kryptowalutami, testamentu, umów zawierających tajemnice handlowe etc.

Takie przesyłki nie powinny trafiać do pocztowych sortowni czy w ręce anonimowym kurierów. Znacznie bezpieczniej będzie zlecić ich przewóz specjalistycznej firmie, która gwarantuje pełne bezpieczeństwo paczki i jej zawartości. Przesyłka od momentu jej odebrania aż do dostarczenia znajduje się w rękach jednego kuriera. Dostawa odbywa się w systemie door-2-door, a więc po drodze nie ma żadnych pośredników. Tym samym poufne informacje są doskonale chronione.

To tylko przykładowe sytuacje, w których bardzo przydaje się usługa przewozu paczek, zwłaszcza na trasach międzynarodowych. Można z niej oczywiście skorzystać także na terenie kraju, co często jest znacznie bardziej opłacalne w porównaniu do np. wypożyczenia samochodu dostawczego.

Autor wpisu: Soluma Couriers, Mariusz Nowak

Wszystkie działy